Czy współzałożyciel CNBC, Jim Cramer, jest teraz Bitcoinerem?

Według Anthony’ego Pompliano (znanego również jako „Pomp”), współzałożyciela firmy Morgan Creek Digital Assets zajmującej się zarządzaniem kryptowalutami , Jim Cramer z CNBC , człowiek, który dwa lata temu powiedział, że Bitcoin jest „jak waluta wyjęta spod prawa”, jest teraz Bitcoiner.

Były zarządzający funduszami hedgingowymi, Cramer, jest gospodarzem programu CNBC „ Mad Money w / Jim Cramer ”. Jest także współzałożycielem programu CNBC „ Squawk on the Street ”, a także współzałożycielem finansowego serwisu informacyjnego TheStreet .

W dniu 7 czerwca 2017 r. , Kiedy Bitcoin obracał się wokół 2800 USD, po tym, jak usłyszał w „Squawk on the Street”, że dyrektor generalny Business Insider Henry Blodget przewidział, że Bitcoin będzie wart 1 milion dolarów, oto odpowiedź Cramer:

Myślę, że [Bitcoin] może [osiągnąć milion dolarów], ponieważ europejskie banki gorączkowo próbują je kupić, aby spłacić ransomware. To krótkoterminowy sposób radzenia sobie z cyberbezpieczeństwem. To sposób na spłacenie złych facetów.

Jednak 14 sierpnia 2018 r. , W czasie, gdy Bitcoin właśnie spadł poniżej poziomu 6 tys

Myślę, że fala się odwróciła… Nie twierdzę, że jego czas minął, ale istnieje pogląd, że słońce wydaje się zachodzić.

Cóż, wczoraj (10 września) Pompliano, który jest również gospodarzem „ The Pomp Podcast ”, powiedział swoim prawie 370 tysiącom obserwujących na Twitterze, że przekonał Cramera do zakupu bitcoinów (najwyraźniej podczas niedawnego wywiadu podcastowego dla Cramera):

Jeden z współpracowników CNBC z Cramer, który przez długi czas był super uparty na Bitcoinie, jest menedżerem funduszy hedgingowych i współpracownikiem CNBC, Brian Kelly, który udzielił następującej odpowiedzi 27 lipca, gdy zapytała ją Melissa Lee, prowadząca program CNBC „ Fast Money „, Na którym zasobie był najbardziej optymistyczny – złoto, srebro czy Bitcoin.”

Kelly odpowiedział:

„Cóż, dla mnie będzie to Bitcoin. Możesz powiedzieć „cóż, BK, jesteś stronniczy, ponieważ prowadzisz fundusz kryptograficzny”, ale to nie wszystko.

„Handluję także makro, co oznacza, że ​​mam całą masę różnych rzeczy, w które mogę inwestować – waluty, akcje, obligacje, metale szlachetne – a kiedy patrzę na metale szlachetne w porównaniu z Bitcoinem, Bitcoin ma lepsze podstawy i podstawy, Mówię o stosunku zapasów do przepływu.

„W tym momencie jest lepsze niż złoto, ponieważ mieliśmy halvening, a kiedy patrzę na cykle Bitcoin, rynki byka skupiają się wokół halvenings, więc śledzimy dokładnie tak samo, jak cykl o połowę w 2016 r., A to sugeruje, że gdzieś w drugim kwartale 2021 r. spodziewasz się ceny Bitcoin wynoszącej 50 000 USD ”.

Innym kolegą Cramera z Bitcoiner CNBC jest Joe Kernen , który jest współprowadzącym porannych wiadomości i program telewizyjny CNBC „ Squawk Box ”.

12 maja Kernen przypadkowo ujawnił (podczas wywiadu z miliarderem Chamath Palihapitiya), że jest Bitcoinerem.

Podczas wywiadu, kiedy Kernen opowiadał Palihapitiya o pojawieniu się w programie miliardera makr inwestora Paula Tudora Jonesa II, po raz pierwszy najwyraźniej ujawnił, że jest właścicielem Bitcoina:

„[Mieliśmy] Paula Tudora Jonesa wczoraj, a on mówił o, no wiesz, nieskończoności QE [i]… może nadejdzie czas, kiedy będziesz potrzebować jakiegoś rodzaju aktywów, których jest stała kwota, a on odnosił się do do Bitcoin.