Dlaczego CFTC pozywa Coinbase jest upartym błogosławieństwem w przebraniu Bitcoina

Analityk sieciowy Willy Woo zauważa, że ​​szał sankcji, który rozpoczął CFTC, może potencjalnie być korzystny dla kryptowalut i inwestorów.

Woo dołączył link do komunikatu prasowego CFTC

Przechodząc na Twittera, Willy Woo – inwestor i analityk – zapytał:

„Czy ktoś zauważył, że BTC staje się łatwiejszy w handlu odkąd CFTC poszedł na wojnę, by oczyścić giełdy kryptowalut?”

W tweecie, który spotkał się z mieszanymi reakcjami użytkowników, Woo dołączył link do komunikatu prasowego CFTC, w którym komisja ukarała Coinbase – największą amerykańską giełdę kryptowalut – 6,5 mln USD za naruszenie warunków ustawy o giełdach towarowych.

Woo, idąc dalej, wspomniał o tym, jak powszechne polowanie na zatrzymanie zmniejszyło się z powodu presji wywieranej na BitMEX przez CFTC, gdy komisja obciążyła giełdę za „próbę ominięcia” amerykańskich przepisów.

„Ta fala porządków regulacyjnych jest niezbędnym krokiem, zanim ETF Bitcoin będzie gotowy na czas największej oglądalności”, podsumowuje Woo, stwierdzając, „bardzo uparty IMO”.

Warto zauważyć, że Coinbase został niedawno ukarany grzywną w wysokości 6,5 mln USD przez Commodity Futures Trading Commission, CFTC, za naruszenia amerykańskiej ustawy o giełdach towarowych, które obejmują „fałszywe, wprowadzające w błąd lub niedokładne raportowanie i obrót”, nakazując zamiany na „zaprzestanie i zaniechanie dalszych naruszeń ustawy o giełdach towarowych”.

Wśród oskarżonych byli założyciele BitMEX

Coinbase to najnowsza giełda, która znalazła się w sieci sporów prowadzonych przez komisję. Dzieje się tak w związku z doniesieniami o tym, że giełda odsuwała swoje plany upublicznienia poprzez bezpośrednie notowanie do kwietnia.

Jeszcze w zeszłym roku CFTC obciążyło pięć podmiotów powiązanych z BitMEX „prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i łamanie wielu przepisów CFTC”.

Wśród oskarżonych byli założyciele BitMEX, Arthur Hayes, Ben Delo i Samuel Reed, jak ujawniono w komunikacie prasowym Komisji pod koniec ubiegłego roku. CFTC posunęła się dalej i zażądała, między innymi, zwrotu nieuczciwie uzyskanych zysków przez zaangażowane podmioty, cywilnych kar pieniężnych, zwrotu na rzecz klientów.

Podczas gdy niektórzy, w tym Willy Woo, uważają te trwające sankcje za korzystne dla społeczności Crypto, ponieważ tworzą bardziej sprzyjające środowisko dla inwestorów, których interesy byłyby lepiej traktowane priorytetowo przez giełdy; inni zauważyli, że interwencja agencji i prowizji będących własnością rządu w handlu i inwestycjach Cryptoasset przynosi raczej skutki odwrotne do zamierzonych, ponieważ jedna z głównych zalet kryptowalut nad kontrolowanymi przez rząd walutami fiducjarnymi, jaką jest niezależność, teraz stopniowo zanika.